“Internet Explorer çalışmayı durdurdu” sorunu için çözüm

Yazar: Erdal Kaplanseren | Tarih: 20.01.2012

Kilitlenmeyen tarayıcı yok. Tüm tarayıcıları sürekli test eden bir kullanıcı olarak bu deneyimi aktarabilirim. Sorun her zaman tarayıcının kendisinden kaynaklanmaz. Çoğunlukla sorun tarayıcının kendisinden de kaynaklı değildir.

Internet Explorer’da nadir olsa da karşılaşılan sorunlarından biri, “Internet Explorer çalışmayı durdurdu” mesajıyla karşımıza çıkıyor. Bu sorun genellikle uyumsuz bir eklenti söz konusu olduğunda ortaya çıkar. Hangisinin çökmeye sebep olduğunu bulmak için Başlat > Tüm Programlar > Donatılar menüsüne gidin ve Sistem Araçları’ndan Internet Explorer (Eklenti yok)’u seçin. Şimdi tarayıcının Araçlar menüsüne girin, “Eklentileri yönet”e tıklayın ve her bir eklentiyi açıp kapatarak hangisinin hata mesajına sebep olduğunu bulmaya çalışın.
Ayrıca korumalı modu devre dışı bırakarak da bu sorunu çözebilirsiniz. Araçlar menüsünden Internet Seçenekleri’ne girin, Güvenlik sekmesindeki “Korumalı Modu Etkinleştir”in seçimini kaldırın. Bu ayarın, tarayıcınızın yeterince güvenli olmasını engelleyeceğini de aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.

Teknolog.Com Facebook Sayfası


7 Yorum ““Internet Explorer çalışmayı durdurdu” sorunu için çözüm”

 1. betül
  14 Mart 2013, 14:20

  iyi ki varsınız, teşekkürler

 2. ahmed alsaghir
  28 Temmuz 2013, 11:13

  internet explorer açılyor tv kanalları açılmıyor

 3. murat yılmaz
  30 Ağustos 2013, 20:33

  aynı hatayı veriyor eklenti yok desekte hata devam ediyor araçlara giremiyorum

 4. CDG
  30 Eylül 2013, 17:15

  bu sorunun çözümü (en azından bende işe yaradı);
  İnternet seçenekleri > Gelişmiş sekmesindeki ayarlar bölümünden Hızlandırılmış grafikler başlığı altındaki GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan’a tik atıyoruz…ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

  • PC
   16 Mayıs 2014, 17:31

   “bu sorunun çözümü (en azından bende işe yaradı); İnternet seçenekleri > Gelişmiş sekmesindeki ayarlar bölümünden Hızlandırılmış grafikler başlığı altındaki GPU ile görüntüleme yerine yazılım ile görüntüleme kullan’a tik atıyoruz…ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.” CDG çok teşekkürler

 5. mahiyeri
  14 Ekim 2013, 00:20

  nihayet açıldı :) teşekkürler…

 6. AKIN
  06 Ocak 2014, 22:19

  E-OKUL 8 İÇİN

  Sol alt köşesinden sag tıkla- denetim masası- ag ve internet- internet seçenekleri- tarayıcı eklentilerini yönet- gelişmiş- sıfırla tamam de olur

Yorum Yap

“Internet Explorer çalışmayı durdurdu” sorunu için çözüm İle İlgili Yazılar